Słów kilka o naszym szkoleniu...
Do naszej szkoły dla psów przyjmujemy wszystkie psy (rasowe i nierasowe), które ukończyły 3 miesiące życia. Gwarantujemy fachowe porady i wykwalifikowaną kadrę szkoleniową oraz pełny zakres informacyjny.

Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe w zakresie:

 • psie przedszkole dla szczeniąt w wieku 3 - 6 miesięcy
 • posłuszeństwo ogólne oraz sportowe (PT 1, 2, 3)
 • szkolenie obronno - sportowe (IPO 1, 2, 3)
 • obrona i pilnowanie obiektów dla celów użytkowych
 • kompleksowe przygotowanie do wystaw, testów oraz körungów
 • inne zajęcia (np. socjalizacyjne, tropienie)
 • według indywidualnych ustaleń (szkolenia stacjonarne) • Kilka słów o mnie - zanim zaczniemy szkolenie
  Psy od zawsze były moją pasja. Gdy w wieku 16 lat wreszcie dostałam pierwszego własnego psa, a właściwie sukę doga niemieckiego, Luśkę, zaczęła się moje przygoda ze szkoleniem, najpierw od 4-letniego stażu asystenckiego w oddziale Warszawskim, gdzie w teorii i praktyce uczyłam się rozumieć zachowania psa, kierować nim tak, aby wykonywał nasze polecenia i wreszcie poprzez odpowiednie ukierunkowanie szkolić swoje psy i pracowac z ludźmi tak, by i oni mogli zrozumiec własnych pupili.

  Moja pierwsza suka mimo, iż nie była owczarkiem, dała mi bardzo wiele, może nawet więcej możliwości i wiele mnie nauczyła. Jej szkolenie i pierwsze wspólne egzaminy na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Potem były egzaminy treserskie, które pozytywnie zdałam w 2000 roku. Mimo że nie miałam wtedy żadnego psa użytkowego, szkoliłam i startowałam w zawodach z psami kursantów, a potem z psami ich przyjaciół. Wszystkim im pozostaję bardzo wdzięczna za pomoc i wsparcie w trudnych chwilach.

  Starty i praca z ich psami nauczyły mnie bardzo wiele i to doświadczenie będzie procentowało w przyszłości, tego jestem pewna. Szczególnie wiele pracy w moją edukację szkoleniową włożyła Krystyna Grabińska - ale ona wie jak bardzo jestem jej wdzięczna.

  Dziś staram się, by wszystkie nasze psy otrzymały przynajmniej podstawowe wyszkolenie, za które u owczarka uważam PT i IPO1, a w miarę możliwości także wyższe poziomy wyszkolenia. Od roku mam sukę z linii pracującej Joleen vom Baphomet i choć nie jest u mnie od szczenięcia, zamierzam z nią startować od 2008 roku, a co z tego będzie czas pokaże.

  Moja metoda szkoleniowa jest bardzo prosta.
 • Po pierwsze - cierpliwość
 • Po drugie - systematyczność
 • Po trzecie - motywacja
 • Po czwarte - konsekwencja w działaniu

 • Nasze szkolenia
  Nasze szkolenia zasadniczo różnią się od innych szkoleń grupowych. Otóż moja wizja pracy psa i przewodnika nie jest w żadnym wypadku możliwa do zrealizowanie w większej grupie. Maksymalna liczba par (pies + przewodnik) to dla mnie cztery. W większej grupie niemozliwa jest wystarczajaca kontrola ze strony instruktora, ani odpowiednia dla każdego organizacja pracy.

  Szkolenie psa opiera się na współpracy i kontakcie pies-przewodnik, a treser jest tą osobą, która ma tylko tym jeszcze niezgranym duetem odpowiednio pokierować. Dlatego u nas na placu zajęcia trwają tak długo, jak tylko te duety maja chęć i motywację do pracy. Przeciętnie zajecia trwają około godziny. Przy szkoleniu psów bardzo dużą rolę odgrywa prawidłowe przygotowanie do zajęć przewodnika, jego mobilizacja i chęć do pracy z psem. Jeśli taka wizja jest również tobie bliska... Zapraszamy.

  Aleksandra, październik 2007